Ürünler / Aerosol Terapi ve Solunum Cihazları

 • Nebula Nebulizer

  Astım ve diğer solunum yolu hastalıklarındaki inhalasyon tedavisinde kullanılacak olan nebulizerler "jet" tipi nebulizer olmalıdır. 

  Devamı
 • New Voyage Nebulizer

  Voyage nebulizer astım, kronik bronşit, amfizem, bronşiektazi, kistik fibrozis ve diğer solunum yolu hastalıklarının tedavisinde etkin tedavi sağlar.

  Devamı
 • L'espace Aerospacer

  Aesrospacer ve benzeri cihazlar bir inhalerlerin (fıs fıs) kullanımı esnasında çocuğun el-ağız-nefes alma uyumunu ortadan kaldırmak için kullanılır. 

  Devamı

Nebula Nebulizer

Astım ve diğer solunum yolu hastalıklarındaki inhalasyon tedavisinde kullanılacak olan nebulizerler "jet" tipi nebulizer olmalıdır. Jet nebulizerler dört ana parçadan oluşur. Bu tip nebulizerlerin ana parçası kompresördür. Kompresör, elektrik motoru ile sıkıştırılmış havayı belli bir akım hızı ve basınçta verir. Bu ana gövdeye likit ilacın konacağı nebulizer haznesine bağlanır. Haznenin ucunda da bir maske bulunur.

I. Kompresör kalitesi: Devamlı çalışabilen, çalıştığı sürece basınç ve akım hızı değişimi yaşanmayan, bakım gerektirmeyen bir kompresör olmalıdır.

II. Hava akımı hızı ve basıncı: İdeal bir nebulizasyon ve ilacın parçalanması için kompresörün sağladığı akım hızı ortalama 5 lt/dk, basınç ise en az 2 bar en çok 5 bar olmalıdır.

III. Kullanılan nebulizer setin tipi ve kalitesi: Seti oluşturan hortum ve hazne mümkünse silikon ve tam yüzeyli olmalıdır. Aşınma, pürüzlenme yaşanmamalı, ağız-buruna rahat oturan, yumuşak bir maske içermelidir.

IV. Nebulizer setinde çıkan ilacın partikül çapı ve yüzdesi: Maskeden çıkan nebulize olmuş ilacın en az %50'sinin ortalama partikül çapı 2-5 mikron olmalıdır.

V. Gürültü Şiddeti: Kompresörün çıkardığı ses 60 db. olmalıdır.

VI. Bakteri filtresi ve temiz kalma süresi: Kompresörün emdiği hava için bir bakteri filtresi olmalı ve bu değiştirilebilir olmalıdır.

VII. Çalıştığı sürece performasında kayıp olmaması: Nebulizer uzun süre kullanılması durumunda hava akım hızı, basıncı ve nebulize ettiği ilacın partikül çapı özelliklerinde değişme olmamalıdır.

VIII. Satış sonrası hizmet: Servisi, yedek parçası, sarf malzeme tedariki yüksek olmalıdır.

IX. Nebulizerlerin bakımı: Nebulizerin doktorunuzun önereceği aralarla bakteri filtresi, haznesi ve maskesi değiştirilmelidir.

Bu nedenle;
* Buhar çıkaran her cihaz nebulizer değildir !!!
* İdeal astım tedavisi için ideal ilaç seçimi yanında ideal nebulizer de kullanılmalıdır !!!

Boyut 230x180x185 mm
Ağırlık 3 kg
Kompresör Yağsız piston
Yalıtım Sınıfı II
Voltaj-Frekans 230 V-50 Hz
Güç 185 VA
Güvenlik Sistemi Termal sınırlı sigorta
Çalışma Sistemi Devamlı
Ses Şiddeti 1 m.de 53 d BA
Basınç 3 bar
Akım 12 L/dk
Dinamik Akım 5 L/dk
Nebüzler ile 1.9 µ
İçeriğindeki Aksesuarlar Mefar nebülizer set hortumu, ağızlık/maske
Opsiyonel Farklı boyda maskeler, dispozabl nebülizer, nazal konnektör, bakteri filtresi