ALLERGOCOVER İLE 'DAHA RAHAT BİR UYKU'

Ev tozu akarı hastalarında hapşırma nöbetleri, burun akmaları, göz sulanmaları ve öksürükler, hatta ağır vakalarda akarların neden olduğu astım klasik şikâyetler arasında yer almaktadır. Yatak, yastık, yorgan türü tekstil ürünlerinde alerjiye neden olan ev tozu akarları oldukça yaygındır. Ev tozu akarı alerjisinden korunmak için akarları ve diğer alerjenleri geçirmeyen özel olarak üretilen (encasing) yatak kılıflarından maksimum fayda sağlanabilir. Bu sayede alerji semptomları azalacak, hastalığın ilerlemesinin önüne geçilecek dolayısıyla ilaç kullanımı azalacaktır.

no slider

Ürünler / Alerjiden Korunma / Allergocover

Akar alerjisine yönelik kapsamlı bir tedavi yönteminin semptomları azaltmaya yarayan ilk adımı alerjenlerden kaçınmaktır. Akar alerjilerinde, akarlar ve onların alerjik dışkılarının hastaların hava yollarına girmemesi sağlanmalıdır.

Akar alerjenlerinin en büyük kaynağı yatak bölgesidir. Teşhis edilmiş bir akar alerjisinin ardından en acil önlem, yatağı uygun şekilde kaplamaktır. Materyalin en üst bölgesindeki buhar ve hava sirkülasyonu / geçirgenliği, hastanın ihtiyaç duyduğu düzgün bir uyku için temel gerekliliklerdir.


HİSSEDEBİLECEĞİNİZ BİR UYKU KONFORU

Allergocover’ın ileri teknoloji ürünü dokusu, mikro lifler ile dokunmuş bir yüzeyden oluşmaktadır. Bundan dolayı Allergocover çok hafif bir görüntü sergilemektedir. Dokunmuş karbon liflerinden oluşan kendine has kare modeliyle tanınmaktadır. Bu model, statik yüklenmeyi engellemektedir. Ayrıca, yüksek solunum aktivitesi ile zarar gören cildi koruduğu için Nörodermatik hastaları açısından da en uygun modeldir.

ALLERGOCOVER UYKUN ORTAMINI KORUR

Allergocover’da kaplama ve laminasyon işlemleri uygulanmamıştır. Bu sayede elde edilen yüksek hava ve su buharı geçirgenliği, alışılagelen uyku konforunu korumakta ve gereksiz terlemelere engel olmaktadır. Ürünün hafif olmasının da bu anlamda etkisi vardır: m2 başına 100 g’dan düşük ağırlığıyla Allergocover neredeyse ipek kadar hafiftir. Kılıflama işlemini de kolay kılmakta, yorgan ağırlığını gereksiz yere artırmamaktadır.

İKNA EDİCİ BİR KALİTE

Allergocover yatak kılıfları, bir fermuar aracılığıyla kapanan ve normal yatak takımlarının altına ilave edilebilen komple kılıflardır. 60°C'de yıkanabilen Allergocover çamaşır makinesi uyumludur. Malzeme kısa süre içinde kurumaktadır ve dolayısıyla yıkandığı gün yeniden kılıflanabilir. Allergocover’ı oluşturan malzeme ile kılıfların allerjen korumasına, belli başlı kullanım ve bakım esaslarına uyulması halinde, 12 yıllık garanti veriyoruz.


ALLERGOCOVER; Günümüzde iyi bir alerjen geçirmez yatak için ihtiyaç duyulan tüm kalite kriterlerini karşılamaktadır!

Allergocover Özellikleri;
• Akar ve alerjen geçirmez,
• Kaplamasız, dolayısıyla tamamen nefes alabilen ve tam hava geçirgen,
• Antistatik (karbon iplikli),
• Zararlı malzemeler içermeyen çevre dostu madde,
• Yıpranma ve esneme riski içermez,
• 60 derecede yıkanabilir, makinede kurutulabilir. Minik kir lekeleri yüzeyden kolayca silinerek temizlenebilen,
• Malzeme ve alerjen koruması konusunda, bakım talimatları gözetilerek doğru biçimde kullanıldığı takdirde 12 yıl garantili,
• Allergocover’ın maksimum nem ve hava geçirgenlik özelliği, yüksek uyku konforunu garantiler.

Allergocover'ın Bakımı Nasıl Uygulanır?
Allergocover kolay yıkanır ve uzun ömürlüdür. 60°C'de yıkanabilen Allergocover aynı zamanda çamaşır makinesi ve kurutuculara uyumludur. Minik kir lekeleri yüzeyden silinerek temizlenebilir. Malzeme kısa süre içinde kurumaktadır ve dolayısıyla yıkandığı gün yeniden kılıflanabilir.

Allergocover sağlığa zararlı maddeler, optik ağartıcılar ve diğer kimyasal ekler içermez!

Çift kişilik yataklarda diğer yatağın ve alerjik çocuklarda ebeveyn yatağının da mutlaka Allergocover ile kaplanmasını tavsiye ediyoruz. Alerjenler karşısında optimal koruma ancak o şekilde sağlanabilecektir.

Detaylı bilgi ve sipariş: 0216 565 13 00
* Allergocover birçok standart boyutta mevcuttur. Talebe göre özel ölçü ve sipariş alınabilir.