Ürünler / Diagnostik Ürünler ve Test Kitleri

Prick / Scratch Test Solüsyonları
Prick/Scratch test solüsyonlarında, alerjenler % 50 gliserol içeren fizyolojik saline içerisinde çözündürülerek % 4 fenol ile preserve edilmiştir. Değişik hammaddeler için prick/scratch test solüsyonları değişik renklerde olup 3ml. 'lik damlalıklı şişeler içerisindedir. Kontrol solüsyonları fizyolojik saline (% 0.4 fenol ile) ve histamine 1+999 (w/v) (%0.4 fenol)'dir.

Intrakutan Test Solüsyonları
Intrakutan test solüsyonlarında, alerjenler dondurularak kurutulmuş formda olup, mannitol içermektedir. Kullanımdan önce %0.4 fenol içeren normal saline ile karıştırılıp hazırlanmaktadır. Solüsyonlar 5ml'lik lastik kapaklı şişelerdedir. Seçenekler listede belirtilmiştir.

Provokasyon (Challeange) Test Solüsyonları
Provokasyon test solüsyonlarında, alerjen dondurularak kurutulmuş formda olup, mannitol içermektedir. Bazı durumlarda çözünmüş olarak da verilmektedir. Kullanımdan önce %0.4 fenol içeren normal saline ile karıştırılıp hazırlanmaktadır.

SOLÜSYON
Alerjenler

Bronşiyal, nazal ve konjonktival provokasyon için lastik kapaklı şişelerde 5ml. challange test solüsyonu. Intranazal challange test (INT) için derece doz aerosollerde 5ml. challange test solüsyonu.

Negatif Kontrol
Nazal challange testte negatif kontrol için %0.4 fenol içeren 5ml. normal saline vidalı püskürtücü başlık ile.

Kuru Preparat + Çözücü
Çözücü ile karıştırılıp hazırlandıktan sonra vidalı lastik kapağı olan 5.ml'lik şişelerde. Nazal challange test için dereceli-doz aerosollerde; vidalı püskürtücü başlık ile lastik kapaklı şişelerde; %0.4 fenol içeren sulandırılarak hazırlanmış 5ml.solüsyon (aynı zamanda negatif kontrol) Nazal challange testte negatif kontrol için 5ml. normal saline (%0.4 fenol içerir, vidalı piskürtücü başlık ile) kullanıma hazır.