Kurumsal / Şirket Profili

Allergo İlaç 1990 yılında kurulmuş olup, alerji korunma, alerji deri testleri ve aşıları alanında Türkiye’de pazar lideri konumundadır. Ürünlerinin tamamını branş hekimlerine tanıtarak reçete ile satışını gerçekleştirmeyi ilke edinmiş ve bilimsellikten taviz vermemiştir.

Allergo adı içerisinde  alerji ile hayatın ergonomik yani daha rahat ve kaliteli yaşanması anlamını barındırmaktadır.

Alerji sektöründe 20 yıldır faliyet gösteren Allergo İlaç ürünlerin tamamını branş hekimlerine tanıtarak, reçete ile satışını gerçekleştirmeyi ilke edinmiş ve sağlıkta ticareti en son planda tutarak, bilimsellikten  taviz vermemiştir.Sadece bilimsel çalışmaların ışığında ve dünyanın da kabul ettiği gibi sağlıkta koruyuculuk ve organik likit ürünlerle yoluna devam etmeyi amaç edinmiştir.


Allergopharma alerji aşıları üreten şirketler arasında Avrupa’da ikinci, dünyada ise üçüncü sıradadır. İlk olarak 1969 yılında Merck KG tarafından kurulmuş ve 1970 yılından beri araştırma ve geliştirme ağırlıklı olarak Tip1 alerjinin tanı ve tedavisine yönelik test ve aşı çeşitleri üretmektedir

Dünya Sağlık Örgütü ve Nordic Guidelines tarafından belirlenen prensipler ile uyumlu olarak tüm alerji aşılarını yüksek biyolojik standardizasyonlarda üretmekte ve bunları dünyanın gelişmiş 18 ülkesinde de pazarlamaktadır.

Allergopharma, alerji immünoloji konusunda birçok teknolojik ve bilimsel ilklere imza atmış ve atmaktadır. Sponsorlukları, bilimsel projelere verdiği fonlar ve ödüller, bünyesindeki bilim adamlarının yürüttüğü ve yayınladığı çalışmalar sayesinde Tip 1 alerji tedavisinin gelişimine büyük katkılar sağlamaktadır. Rekombinant gen teknolojisi kullanarak dünyada ilk kez alerji aşısı üreten firmasıdır. Rekombinant gen teknolojisi ile 20’den fazla alerji'nin aşı üretim çalışmaları ise son aşamalarında olup önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu konuda dünyadaki tek firma olmaya hazırlanmaktadır.