Şirket Profili

Allergopharma 1969 yılında Almanya’da kurulmuş olup, Türkiyede de 1990 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Allergo İlaç; alerjiden korunma, deri prick testleri ve alerji aşıları alanlarında Türkiye’de Pazar lideri konumdadır. Ürünlerin tamamını branş hekimlerine tanıtarak, reçete ile satışını gerçekleştirmeyi ilke edinmiş, her zaman sağlığı ön planda tutarak bilimsellikten asla taviz vermemiştir.

Allergopharma, alerji immünoloji konusunda birçok teknolojik ve bilimsel ilklere imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bilimsel projelere verdiği fonlar ve ödüller, bünyesinde bulunan bilim adamlarının yürüttüğü ve yayınladığı çalışmalar ve sağlamış olduğu sponsorluklar ile Tıp 1 alerji tedavisinin gelişimine büyük katkılar sağlamaktadır. Rekombinant gen teknolojisi kullanarak dünyada ilk kez alerji aşısı üreten firmadır. Yeni nesil hipoalerjenik aşılarının üretiminde de lider konumundadır.

"Allergo" adı içerisinde  alerji ile hayatın ergonomik, yani daha rahat ve kaliteli yaşanması anlamını barındırmaktadır.

“Allergo İlaç” olarak 29 yılı aşkın tecrübemiz ile insan sağlığına olan katkımızı artırmak için her geçen gün daha çok çalışıyoruz.